Ниво 69

слика

Ниво 69

Во ова ниво ќе имаат задача со доведување четири миленици на дното за спас и да заработи 20 000 поени, освен ова ниво е толку незгодно да ви се даде шест миленици да работат со, Тажно, но вистинито, можете да ја оставите две надвор од работ и се уште прават тоа!

сликаПоради некоја причина блокови во ова ниво само не додаде до направи голема комбинации, нема firecracker да се earnt и за единствената добра вест е што нема ограничување на бројот на потези.

Метални кутии, кафези и затворени карпи додадете малку зачин на оваа веќе топла кари, бомбите се во стаклени кутии кои треба кршејќи пред да можете да ги користите и тоа е добра идеја (читаат како "одлична идеја, само го прават тоа!') да се пресече вашиот бомби отворена пред отклучи вашиот rocks..yeah што го открив тоа во погрешна цел навистина може да го потиснат вашиот оган!

слика

Откажат од својата метални кутии околу бомби за да ги уништи.

Ако може да се обидете да се соберат вашите метални кутии околу бомба која била скршена отворени, ова ќе ви помогне да ги уништи нив еднаш и за сите. На друг начин може да биде во можност да ги уништат е да ги остави на врвот на колоната и нека се исфрлен како на екранот свитоци, ова може да биде незгодно, иако како што има тенденција да биде нешто како седи на нив само затоа што тоа ќе се случи…или во мојот случај кога тоа се случува, Имам фрлени толку многу миленичиња надвор се обидува да го помине овој ниво!

Но, како и сите незгодно кралот игри е можно! само цел да се создаде блокови на боја и изберете ја вашата потези мудро, се сеќавам на секој потег има за последица, пронајдат најдобар начин да се отворат повеќе комбинации на крајот на клучот во оваа игра. Со малку трпение, многу среќа и голема доза на стратегијата ќе бидат во можност да го орев надвор!слика

В.Н.:F [1.9.22_1171]
Рејтинг: 10.0/10 (1 vote cast)
В.Н.:F [1.9.22_1171]
Рејтинг: 0 (од 0 гласови)

Миленичиња спасување сагата – тоа е многу повеќе инволвирани отколку што изгледа!

слика“Се скрши бонбони и фрли околу круши, Ако сакав да спасување миленици Би се упатат кон засолниште за животни” Па тоа беше нешто што јас верувам дека може да се рече еднаш. Ако некогаш сте се зафати со кралот авантура, тогаш може да имаат некоја идеја за она што вие сте во за….само не се измамени од страна весел бои и симпатична critters на Пет спасување…“Ќе биде забавно рекоа, ни се придружат тие рекоа:! ти си голем во игри ќе ви се допаднат оваа” тој има! и да се испоставува дека е забавно, во зависност 'Не можам да дури и се сеќавам повеќе ако јас дури и сопствен недвижен миленици’ вид на патот!

сликаSo if you’ve crushed your way through a tonne of candy and defied gravity to prove the aerodynamic aptitude of your Papa Pears and are ready for some more thrilling adventures then please join us on our voyage of discovery through the gnarly world that is home to the pet Rescue Saga. Целта на играта е безбедно да се урне миленици, на дното на екранот од страна на расчистување на обоени блокови под нив. Да се ​​расчисти блокови, мора да кликнете на две или повеќе соседни блокови од иста боја, повеќе блокови се приклучи и расчисти толку поголема поени, и побрзо сиромашните вашите миленици да стигнат до дното.

Секое ниво има генерално два цели; спасување на одреден број на миленичиња и се постигне одреден број на поени, лесно, нели! Да, тоа е она што мислев дека во прв премногу! Now there are some funky boosters available that are definitely handy in clearing unwanted blocks, но јас не сум coiner, Не е важно како јас гледам на тоа, не постои начин можам да го оправда плаќаат да играат игра и добрата вест е што не мора да се, сите нивоа да се постигнат без купување бустери…Вие сепак може да се прибегне кон молат вашите пријатели за живот!

слика

Бидете внимателни да не ги споделите со миленичиња падне.

Како што можете да го расчистиме блокови на екранот свитоци надолу, Трикот е било блокови (или домашни миленици) на врвот на екранот кога ќе снема на тастатурата за да се направи да падне на нивната смрт, рака, ако тие се несакани блокови, not so much when they are essential pets needing rescue. Score enough points in succession however and in some levels you are rewarded with a firecracker that can clear an entire vertical column of blocks, многу корисна навистина! Миленичиња спасување сага е крајна линија друга игра на стратегија и вештина со неколку пристоен експлозии фрлено во за забава. Не се обесхрабрени од моите малку сурово воведување…Јас мора да се признае заглавени со екстремно тешко ниво на moment..so тука е дека!

В.Н.:F [1.9.22_1171]
Рејтинг: 6.6/10 (10 гласови)
В.Н.:F [1.9.22_1171]
Рејтинг: +1 (од 1 гласање)

Работи што оди "бум!’ ~ Миленичиња спасување петарди

Еден од најпознатите практични алатки имате пристап до во ПЕТ спасување е Firecracker, Ако се погледне на долниот десен дел од екранот ќе најдете малку метар што треба да се хранат со точки, поголемите комбинации на подобро. Fill this meter by[Continue reading]

Општи миленичиња спасување совети и Совет

If you've committed to the Pet rescue voyage here are a few hints, совети и трикови за да ви помогнат на вашиот пат! Ако сакате малку љубов мора да се даде малку љубов! - Spending the time to send your friends lives every time you log in (or a[Continue reading]

Преговарање миленичиња спасување Сага и Фејсбук

Значи од сега може да се сфатиле дека не секој е обожавател на овие игри, и нивната загуба! Problem is many 'anti-gamers' enjoy a good old whinge but there are ways you can keep your appetite for lives and helping hands happily fed and the wingers[Continue reading]

Ниво 27 – Миленичиња спасување Сага

Така Ниво 27 почнува невино доволно, albeit a little 'Matrix' with the suspended blocks. Постојат неколку практични навестување и совети за добивање низ оваа фаза со точниот број на спасени миленици и пристоен број на ѕвездите за да го подигнете! First[Continue reading]

Ниво 59 – Миленичиња спасување Сага

Ох моја, оваа слатка мала игра има добивано и прилично интересно во последно време! Што суров намери се програмерите кралот има во продавница за овие кутри несреќна миленици следната? Ниво 59 е невин изглед ниво, the pets actually get a break on this one as[Continue reading]

Миленичиња спасување Сага – Ниво 29

И судејќи по куп на пријатели имам sprawled во текот на ниво 29 marker I'm going to make a judgement call and say its a tricky one. Со цел расчистување 99% на блокови и заработка 16 000 points I'm having flashbacks and remembering[Continue reading]

Миленичиња спасување – Ниво 43

Now don't freak out! Ниво 43 Изгледа застрашувачки но сите се блеф, вашиот малку fishies ќе биде безбедно пред да го знаете! Двете цели се тука за да се спаси четири домашни миленици (рибите се сите ќе добиете) и да заработи минимум 24 000 поени, peice торта! … [Continue reading]

Топ миленичиња спасување совети и трикови

Ако се најде себе си се држат на ниво на сагата за миленичиња спасување најдете некои утеха во фактот што веројатно не сте сами! Добрата вест е дека постојат некои достапни да се обиде да се сработат на вашиот пат низ некои тешки времиња стратегии. The key to this game in[Continue reading]