Преговарање миленичиња спасување Сага и Фејсбук

сликаЗначи од сега може да се сфатиле дека не секој е обожавател на овие игри, и нивната загуба! Проблемот е многу "анти-гејмерите’ уживаат во старите добри цимолете но постојат начини можете да го одржите вашиот апетит за живот и помагање на рацете среќно хранат и расисти среќно замолчени!

  • Најди ги вашите сојузници, испрати извикам статус повикува сите колеги гејмерите, Секој кој ја игра некоја игра на Фејсбук знае вредноста на големо заемно корисни пријателство. Ова не е само ограничен на домашни миленици спасување премногу, било хардкор земјоделците или бонбони мелници ќе бидат среќни да Изгребете твојот грб, во замена за малку за возврат!
  • сликасликаОткако сте го сфатиле тоа кои се вашите вистински пријатели се сите додадете ги на паметни листа. Потоа секој пат кога ќе ја објавите нешто миленичиња спасување едноставно не заборавајте да изберете оваа листа како вашата публика. Вие генерално може да избере помеѓу јавните, пријатели, блиски пријатели и сите паметни листи од тебе. Да се ​​запознаат со вашите поставки за приватност, тоа не може да се направи било штета да се освежи вашиот поставувањата на секои сега и тогаш во секој случај!
  • Ограничување на публиката која на стан може да ја објавите на вашиот име, Сите сме виделе резултатите на еден стан нема диви, испраќање на барања за да се заврши случаен пријатели лево десно и центар. Оди во поставувања и потоа во стан поставувања и изберете "само ме’ ќе бидете изненадени од тоа колку овие нешта ја објавите на вашиот име, не е чудо што некои луѓе се малку чудни! тие навистина не треба да се знае, секој ќе се создаде firecracker или помине пријател на табла…искрено јас игра (многу) и апликации се уште се блокирани од мојот вести храна.
  • сликаКога станува збор за блокирање на апликации може да се плати за да се стави надвор малку статус на секои сега и тогаш, ако сте copping малку негативни повратни информации за тоа колку сте пост, ништо не е премногу драматичен само ги потсети луѓето дека тие може да ја погоди малку "X’ во горниот десен агол на секој пост да го забрани од нивните вести храна целосно. На најстрашниот нешто во врска со Фејсбук е навистина бројот на луѓе кои немаат поим што се прави!
  • Ако сте заглавени на мостот дека ви треба помош од вашите пријатели да ја преминат и вашите пријатели, туку едноставно не се добива очајната апели за помош (знаеш кога неговата бил како цел час и имате само две од трите премини) секогаш може да се исклучите од Фејсбук и ги завршат задачите рачно. тоа функционира очигледно само кога сте на уред како што е телефон.
  • И на крај навистина не на Фејсбук врвот, но запомнете дека можете да имате 5 живее на секој уред имате играта вчитани на, така iPad, iPhone, лаптоп, десктоп (родител / партнерот или дете телефон!) слика
В.Н.:F [1.9.22_1171]
Рејтинг: 0.0/10 (0 гласови)
В.Н.:F [1.9.22_1171]
Рејтинг: +1 (од 1 гласање)