Топ миленичиња спасување совети и трикови

сликаАко се најде себе си се држат на ниво на сагата за миленичиња спасување најдете некои утеха во фактот што веројатно не сте сами! Добрата вест е дека постојат некои достапни да се обиде да се сработат на вашиот пат низ некои тешки времиња стратегии. Клучот за оваа игра во моето верување е последица, Секој потег што го направи ќе има последици и нејзините до вас да прво да дознаам што ви треба да се направи и како најдобро да се постигне ова,.

слика

Некои блокови се во кафези, тие можат да бидат ослободени од уништување на соседните блокови …но не и од балони!

Прво треба да се процени вашиот форум, имате ограничен број на потези? или е случај на од страна на било средства е можно? постојат Балони, кафези, миленичиња кутии, извори, брави бара клучевите или бомби кои треба да бидат скршени бесплатно? Постојат неколку различни елементи во оваа игра и да пронајдат начин за да профитираат на секој од нив и ефикасно да е важно!

 • обоени балони – прилично едноставна хит црвен балон и сите црвени тули исчезне, освен ако не се кафез. Балони не треба да се спореди со било која друга тули и може да биде корисна за да се расчисти табла со неколку можни совпаѓања, само имајте во предвид ако ги разнесе со бомба тие нема да работат. Use balloons wisely to create bigger matches.
 • кафезите – Некои нивоа имаат тули во кафези, треба да ја погоди овие со соседните натпревар да се ослободи тули за да им се овозможи да бидат уништени. Многу е важно да се фокусира на ослободување на овие разговор блокови во спротивно може да се најдат себе си надвор од потези.
 • бомби – овие мали црни убавици што се бомби best..they одат бум! само малку бум, ништо не е премногу драматични тука, но околните тули ќе бидат уништени, Совршен за отворајќи го патот за еден изгубен малку pooch, Ми се допаѓа да го спаси мојот бомби да се користи на самото дно. Имајте на ум може да се тргна на бомба во близина на миленичиња сосема безбедно, тие навистина не изгледа на ум! Некои нивоа имаат бомби спакувани во стакло што треба да се скрши прв.

  слика

  Ослободени бомби може да се спаси, додека на домашни миленичиња е само над него.

 • заклучена карпи! – знаете како да се добие на поривот да се заклучи до карпа? нема? и некој на кралот прави, во секој случај на копчињата се скриени на табла, генерално во стаклена кутија која треба да се скрши отворен од страна на или намалувањето на земјата или на цврста карпа, цевка, малку на земјата или други случајни функција (не на друго стаклена кутија иако) откако клучот е ослободен вие не мора да го користи веднаш, тоа ќе се врткаат околу додека не треба да го користат. Блокови или миленичиња воопшто не капка минатото заклучени карпи, која е причината зошто тие треба да бидат ослободени во на прво место!
 • Double ended spring – оваа мала парче geniusness еднаш активиран поплочува цела линија хоризонтално во двете насоки, тие се особено корисни кога се соочени со метални кутии!
 • Метални кутии – Да тие постојат…Јас не знам зошто? само дополнителен дополнителна брзина се судрат претпоставувам. Тие не можат да бидат заменети со нешто за да бидат уништени ..unless својата бомба или пролет! Тие можат да бидат особено иритирачки ако успее да слета вашите миленици на нив исто како што се дојде до дното, без нешто да ги нокаутирам тие само седат таму.

  слика

  некогаш чувствував малку кухо во?

 

В.Н.:F [1.9.22_1171]
Рејтинг: 10.0/10 (1 vote cast)
В.Н.:F [1.9.22_1171]
Рејтинг: 0 (од 0 гласови)
Топ миленичиња спасување совети и трикови, 10.0 надвор од 10 врз основа на 1 rating