Миленичиња спасување сагата – тоа е многу повеќе инволвирани отколку што изгледа!

слика“Се скрши бонбони и фрли околу круши, Ако сакав да спасување миленици Би се упатат кон засолниште за животни” Па тоа беше нешто што јас верувам дека може да се рече еднаш. Ако некогаш сте се зафати со кралот авантура, тогаш може да имаат некоја идеја за она што вие сте во за….само не се измамени од страна весел бои и симпатична critters на Пет спасување…“Ќе биде забавно рекоа, ни се придружат тие рекоа:! ти си голем во игри ќе ви се допаднат оваа” тој има! и да се испоставува дека е забавно, во зависност 'Не можам да дури и се сеќавам повеќе ако јас дури и сопствен недвижен миленици’ вид на патот!

сликаSo if you’ve crushed your way through a tonne of candy and defied gravity to prove the aerodynamic aptitude of your Papa Pears and are ready for some more thrilling adventures then please join us on our voyage of discovery through the gnarly world that is home to the pet Rescue Saga. Целта на играта е безбедно да се урне миленици, на дното на екранот од страна на расчистување на обоени блокови под нив. Да се ​​расчисти блокови, мора да кликнете на две или повеќе соседни блокови од иста боја, повеќе блокови се приклучи и расчисти толку поголема поени, и побрзо сиромашните вашите миленици да стигнат до дното.

Секое ниво има генерално два цели; спасување на одреден број на миленичиња и се постигне одреден број на поени, лесно, нели! Да, тоа е она што мислев дека во прв премногу! Now there are some funky boosters available that are definitely handy in clearing unwanted blocks, но јас не сум coiner, Не е важно како јас гледам на тоа, не постои начин можам да го оправда плаќаат да играат игра и добрата вест е што не мора да се, сите нивоа да се постигнат без купување бустери…Вие сепак може да се прибегне кон молат вашите пријатели за живот!

слика

Бидете внимателни да не ги споделите со миленичиња падне.

Како што можете да го расчистиме блокови на екранот свитоци надолу, Трикот е било блокови (или домашни миленици) на врвот на екранот кога ќе снема на тастатурата за да се направи да падне на нивната смрт, рака, ако тие се несакани блокови, not so much when they are essential pets needing rescue. Score enough points in succession however and in some levels you are rewarded with a firecracker that can clear an entire vertical column of blocks, многу корисна навистина! Миленичиња спасување сага е крајна линија друга игра на стратегија и вештина со неколку пристоен експлозии фрлено во за забава. Не се обесхрабрени од моите малку сурово воведување…Јас мора да се признае заглавени со екстремно тешко ниво на moment..so тука е дека!

В.Н.:F [1.9.22_1171]
Рејтинг: 6.6/10 (10 гласови)
В.Н.:F [1.9.22_1171]
Рејтинг: +1 (од 1 гласање)
Миленичиња спасување сагата - it's a lot more involved than it looks!, 6.6 надвор од 10 врз основа на 10 рејтинг