Nivel 69

imazh

Nivel 69

Në këtë nivel ju jeni të ngarkuar me sjelljen katër kafshë shtëpiake në fund për shpëtimin dhe për të fituar 20 000 TC, përveç këtij niveli është aq i ndërlikuar që ju janë dhënë gjashtë kafshët shtëpiake për të punuar me, i trishtuar, por e vërtetë, ju mund të bjerë dy jashtë buzë dhe ende bëjnë atë!

imazhPër disa arsye blloqet në këtë nivel vetëm dont shtoni deri për të bërë kombinime të mëdha, nuk ka firecracker për t'u earnt dhe i vetmi lajm i mirë është se nuk ka kufizim për numrin e lëviz.

Kuti metalike, kafaze dhe Kyçur up shkëmbinj të shtuar një nuancë të vogël për këtë kerri tashmë të nxehtë, bombat janë në raste të qelqit që duhet kryevepre para se ju mund t'i përdorë ato dhe kjo është një ide e mirë (lexohet si 'ide e madhe, vetëm të bëjë atë!') për të goditur bomba tuaj të hapura para zhbllokimin rocks..yeah tuaj si kam zbuluar duke bërë këtë në mënyrë të gabuar mund të vërtetë zvogëlimin e zjarrit tuaj!

imazh

Drop kuti tuaj metalike rreth bomba për të shkatërruar ato.

Nëse ju mund të përpiquni të mbledhë kuti tuaj metalike rreth një bombë që ka qenë e thyer hapur, kjo do të ndihmojë të shkatërrojë ata për një herë dhe për të gjithë. Mënyrë tjetër ju mund të jetë në gjendje për të shkatërruar ato, është për të lënë ata në krye një kolonë dhe le të merrni rrëzuan off si fletushkat ekran, kjo mund të jetë i ndërlikuar edhe pse si ka tendencë të jetë diçka i ulur mbi to vetëm pasi kjo është gati të ndodhë…ose në rastin tim kur ajo ndodh, I kanë hedhur kaq shumë kafshë shtëpiake jashtë duke u përpjekur për të kaluar këtë nivel!

Por si të gjitha lojërat e ndërlikuar Mbreti është e mundur! vetëm për qëllim për të krijuar blloqe të ngjyrës dhe zgjidhni lëviz tuaj me mençuri, mos harroni çdo lëvizje ka një pasojë, parafytyruar se mënyra më e mirë për të hapur më shumë kombinime është në fund të fundit kyç në këtë lojë. Me pak durim, shumë fat dhe një marrëveshje të madhe të strategjisë ju do të jetë në gjendje për të arrë atë!imazh

VN:F [1.9.22_1171]
Vlerësim: 10.0/10 (1 Vota e hedhur)
VN:F [1.9.22_1171]
Vlerësim: 0 (nga 0 Shqyrtime)

Pet sagë shpëtimit – kjo është një shumë më të përfshirë se sa duket!

imazh“I shtypur karamele dhe hedhin dardha rreth, Nëse unë të kërkuar për të shpëtuar kafshët shtëpiake unë do të shkojnë në një strehim të kafshëve” mirë se ishte diçka që unë besoj unë mund të keni thënë dikur. Nëse ju keni hyrë ndonjëherë në një aventurë të Mbretit atëherë ju mund të keni disa ide të asaj që ju jeni në për….vetëm Jo të mashtrohen nga ngjyra gëzueshëm dhe critters bukur e PET Shpëtim…“Ajo do të jetë kënaqësi ata thanë, bashkohuni me ne ata thanë! ju janë të mëdha në lojëra që ju do të love this” ka! mirë po del ajo është e bukur, në një Addictive 'unë nuk mund të mbani mend edhe nëse I kafshe edhe vetë e vërteta anymore’ lloj menyre!

imazhPra, nëse ju keni shtypur në rrugën tuaj nëpërmjet një ton të karamele dhe sfiduar gravitetin për të provuar aftësie aerodinamik e dardha tuaj Papa dhe janë gati për disa aventura më emocionuese atëherë ju lutemi bashkohuni me ne në udhëtimin tonë të zbulimit përmes botës me gunga që është shtëpia e Saga Shpëtim manar. Qëllimi i lojës është që të në mënyrë të sigurtë të sjellë poshtë kafshët shtëpiake në pjesën e poshtme të ekranit duke hapur blloqe me ngjyrë nën to. Për të qartë blloqe ju duhet të klikoni në dy ose më shumë blloqe fqinj të njëjtën ngjyrë, më shumë blloqe bashkuan dhe pastruar më i lartë pikët, dhe më të shpejtë kafshët tuaja të varfër arrijnë pjesën e poshtme.

Secili nivel ka përgjithësisht dy objektiva; shpëtuar një numër të caktuar të kafshëve shtëpiake dhe të bëj një numër të caktuar pikësh, e drejtë e lehtë! vërtet kjo është ajo që kam menduar në fillim shumë! Tani ka disa boosters shokuar dispozicion që janë patjetër i dobishëm në pastrimin e blloqeve të padëshiruar, por unë nuk jam një falsifikues parash, pa marrë parasysh se si unë shoh pak nuk ka asnjë mënyrë unë mund të justifikojë duke paguar për të luajtur një lojë dhe lajm i mirë është që ju nuk keni për të, të gjitha nivelet janë të arritshme pa blerë boosters…megjithatë ju mund të duhet të mbështetet në të lypur miqtë tuaj për jetën!

imazh

Kini kujdes të mos e le kafshët shtëpiake të bien.

Si ju të qartë larg blloqe fletushkat ekran poshtë, mashtrim është çdo blloqe (ose kafshët shtëpiake) në krye të ekranit kur të dalë jashtë e për të bërë kombinime të bjerë në vdekjen e tyre, i dobishëm në qoftë se ata janë blloqe padëshiruar, jo aq shumë kur ata janë kafshët shtëpiake thelbësore që kanë nevojë për shpëtim. Fituar pikë të mjaftueshme në suksesion megjithatë dhe në disa nivele ju jeni të shpërblehet me një firecracker që mund të hapin një kolonë të tërë vertikale e blloqeve, shumë i dobishëm në të vërtetë! Pet Rescue Saga është linjë fund një tjetër lojë e strategjisë dhe aftësi me një shpërthimeve pak të mirë hedhur në për argëtim. A nuk do të disheartened nga futja ime disi mizore…Unë jam mbërthyer pa dyshim në një nivel insanely vështirë në moment..so nuk ka se!

VN:F [1.9.22_1171]
Vlerësim: 6.6/10 (10 votave të hedhura)
VN:F [1.9.22_1171]
Vlerësim: +1 (nga 1 votim)

Gjërat që shkojnë 'Boom!’ ~ shpëtimit Pet Fishekzjarret

Një nga mjetet më të dobishëm që ju keni akses për në Pet Shpëtim është Firecracker, Nëse ju shikoni në të djathtë fund të ekranit tuaj ju do të gjeni një metër të vogël që ka nevojë të ushqehet me pikë, edhe më të mëdha kombinimet më mirë. Fill this meter by[Vazhdo leximin]

General Pet Rescue lë të kuptohet dhe tip

Nëse ju keni të angazhuar për të udhëtimit të shpëtimit Pet këtu janë disa lë të kuptohet, këshilla dhe truket për t'ju ndihmuar së bashku rrugën tuaj! Nëse doni një dashuri pak ju duhet të jepni një dashuri pak! - Shpenzimet kohë për të dërgoni miqve tuaj jeton çdo herë që hyni në (ose nje … [Vazhdo leximin]

Negocimi Pet Shpëtim Saga dhe Facebook

Kështu që nga tani ju mund të keni me motive nga se jo të gjithë është një tifoz i këtyre lojrave, edhe humbja e tyre! Problemi është shumë 'anti-gamers' gëzojnë një whinge të mirë të vjetër por ka mënyra që ju mund të mbani oreksin tuaj për jetën dhe duke ndihmuar duart për fat të mirë ushqyer dhe krahut … [Vazhdo leximin]

Nivel 27 – Pet Rescue Saga

Pra Niveli 27 fillon innocently mjaft, megjithëse një 'Matrix' pak me blloqet e suspenduar. Ka një aluzion pak i dobishëm dhe këshilla për marrjen nëpër këtë fazë me numrin e saktë të kafshëve shtëpiake shpëtuara dhe një numër të mirë të yjeve të boot! I parë … [Vazhdo leximin]

Nivel 59 – Pet Rescue Saga

Oh my, kjo lojë e ëmbël pak ka marrë mjaft interesante kohët e fundit! Çfarë synimet mizor kanë zhvilluesve Mbreti në dyqan për këto kafshët shtëpiake të varfra fatkeqe tjetër? Nivel 59 është një kërkim niveli i pafajshëm, kafshët shtëpiake të vërtetë të marrë një pushim në këtë një si … [Vazhdo leximin]

Pet Rescue Saga – Nivel 29

E pra duke gjykuar nga grumbull të miqve unë kam shtrirë mbi nivelin 29 shënues unë jam duke shkuar për të bërë një telefonatë gjykimit dhe thotë fjalën e saj një të ndërlikuar. Me një qëllim të pastrimit 99% nga blloqet dhe të fituar 16 000 Pikat unë jam ka paraftyrimet dhe duke kujtuar … [Vazhdo leximin]

Pet Rescue – Nivel 43

Tani nuk e trullos! Nivel 43 Duket frikësuese por të gjitha blof saj, fishies tuaj përkundrazi do të jetë e sigurt para se ju e dini atë! Dy objektivat këtu janë për të shpëtuar katër kafshë shtëpiake (peshku janë të gjitha që ju të merrni) dhe të fitojnë një minimum prej 24 000 TC, peice e tortës! … [Vazhdo leximin]

Këshilla e shpëtimit Top PET dhe truket

Nëse jeni të gjetur veten të mbërthyer në një nivel Saga Pet Rescue gjeni disa ngushëllim në faktin se ju ndoshta nuk jeni vetëm! Lajm i mirë është se ka disa strategji në dispozicion për të përpiqen dhe të përtyp rrugën tuaj nëpërmjet disa herë më të ashpra. Çelësi për këtë lojë në … [Vazhdo leximin]