Këshilla e shpëtimit Top PET dhe truket

imazhNëse jeni të gjetur veten të mbërthyer në një nivel Saga Pet Rescue gjeni disa ngushëllim në faktin se ju ndoshta nuk jeni vetëm! Lajm i mirë është se ka disa strategji në dispozicion për të përpiqen dhe të përtyp rrugën tuaj nëpërmjet disa herë më të ashpra. Çelësi i kësaj loje në besimin tim është pasojë, çdo veprim që ju bëni do të ketë pasoja dhe deri tij për ju për të së pari të kuptoj se çfarë ju duhet të bëni dhe sa më të mirë për të arritur këtë.

imazh

Disa blloqe janë në kafaze, këto mund të çlirohet duke shkatërruar blloqet ngjitur …por jo me balona!

Ju së pari duhet për të vlerësuar bordit tuaj, Ju keni një numër të kufizuar të lëviz? ose eshte nje rast i nga çdo do të thotë mundur? A ka Balloons, kafaze, kuti manar, burime, flokët kërkojnë keys ose bomba që duhet të jetë i prishur pa pagesë? Ka mjaft disa elemente të ndryshme në këtë lojë dhe të parafytyruar se si për të germa në secilën prej tyre në mënyrë efektive është e rëndësishme!

 • balona ngjyra – shumë e thjeshtë goditi një tullumbace të kuqe dhe të gjitha tullat e kuqe të zhduket, nëse ata janë të caged. Balloons nuk duhet të krahasohen me ndonjë tulla të tjera dhe mund të jetë i dobishëm për të pastruar një bord me disa ndeshje të mundshme, vetëm i mbajnë në mend, nëse ju goditje e tyre me një bombë që ata nuk do të funksionojë. Use balloons wisely to create bigger matches.
 • kafaze – Disa nivele kanë tulla në kafaze, ju keni për të goditur ato me një ndeshje ngjitur për të liruar tulla për t'u mundësuar atyre që të shkatërrohen. Shpesh është e rëndësishme që të përqëndrohet në çlirimin këto blloqe caged përndryshe ju mund të gjeni veten nga masa.
 • bomba – këto bukuri pak të zi bëni atë që bombat e best..they shkojnë bum! vetëm një bum të vogël, asgjë tepër dramatike këtu, por tulla përreth do të shkatërrohen, Perfect për hapur rrugën për një pooch humbur pak, Më pëlqen për të ruajtur bomba e mia që do të përdoren në fund shumë. Vini re se ju mund të vendosni një bombë pranë një kafshë mjaft të sigurtë, ata me të vërtetë e di duket në mendje! Disa nivele kanë bomba mbështjellë në xhami që ka nevojë të thyen parë.

  imazh

  bomba liruar mund të ruhen deri në një kafshë është vetëm mbi të.

 • shkëmbinj Locked! – ju e dini se si ju merrni kërkojnë për të bllokohet deri një shkëmb? jo? edhe dikush në Mbretit bën, gjithsesi çelësat janë të fshehura në bordin, në përgjithësi në një rast xhami që duhet të shkatërruar e hapur nga të dyja rënë në tokë ose mbi një shkëmb të fortë, tub, bit e tokës ose veçori të tjera të rastit (jo mbi një kuti qelqi pse) pasi çelësi është i lirë që ju nuk keni për të përdorur atë menjëherë, ajo do të rri rreth deri sa ju duhet të përdorni atë. Blloqe ose kafshët shtëpiake Jo rënie kaluara mbyllur shkëmbinj, cila është arsyeja pse ata duhet të lirohen në vendin e parë!
 • Double ended spring – kjo pjesë e vogël e geniusness herë Pastron aktivizuar një linjë të tërë horizontalisht në të dy drejtimet, ata janë veçanërisht të dobishme kur të përballen me kuti metalike!
 • Kuti metalike – Po ato ekzistojnë…Jo e di pse? vetëm një shpejtësi ekstra shtuar përplasem I guess. Ato nuk mund të krahasohen me asgjë të shkatërrohen ..unless një bombë e saj ose një pranverë! Ato mund të jenë veçanërisht irrituese në qoftë se keni arritur të tokës kafshët tuaja mbi ta, ashtu si ata të marrë në fund, pa diçka për të trokas ato që rrimë atje.

  imazh

  ndonjëherë ndjeu pak Boxed In?

 

VN:F [1.9.22_1171]
Vlerësim: 10.0/10 (1 Vota e hedhur)
VN:F [1.9.22_1171]
Vlerësim: 0 (nga 0 Shqyrtime)
Këshilla e shpëtimit Top PET dhe truket, 10.0 nga 10 bazuar në 1 rating