Shpëtim Pet Saga Facebook lojë

Saga e shpëtimit të kafshëve shtëpiake në Facebook – Me shume se 10 miliona njerëz tashmë luajnë Pet Rescue Saga Facebook lojë.

To connect with Pet Rescue Saga, sign up for Facebook today and start playing for free!

Pet Rescue Saga, nga krijuesit e Candy Crush Saga & Saga e Heronjve të Fermës!

Përputhni dy ose më shumë blloqe të së njëjtës ngjyrë për të pastruar nivelin dhe për të shpëtuar kafshët shtëpiake nga rrëmbyesit e këqij të kafshëve shtëpiake! Lëvizjet janë të kufizuara, ndaj planifikoni ato me kujdes. Aftësitë tuaja të enigmës do të testohen me orë të tëra argëtimi për të shkatërruar bllokun edhe më shumë se Cheats Candy Crush!

Saga e shpëtimit të kafshëve shtëpiake në Facebook

Ka pasur një kthesë fatkeqe të ngjarjeve pas vizitës së Puppy! Bashkohuni për të ndihmuar Zonjën Catalina! Vila Sunny Fields përfshin:

Saga e shpëtimit të kafshëve shtëpiake në Facebook

-Shijoni episodet "Grand Piano Ballroom".’ dhe "Ballkoni i dritës së hënës"! Me këto NIVELE TË REJA, tani ka më shumë se 4600 nivele argëtimi që ju të shijoni 🙂
-Më shumë misione, sfidat, dhe surpriza!

Aktualisht, Facebook tani mbetet platforma më e mirë e mundshme për të luajtur shumë lojëra argëtuese të menjëhershme.
Platforma sociale ka vazhduar të zhvillohet duke u ofruar përdoruesve të saj ndjenjën e mrekullueshme se si mund të ndihet duke luajtur lojëra argëtuese.
Ekziston një numër i madh i lojërave të reja më të mira të Facebook për të zgjedhur, në varësi të zgjedhjes dhe shijes tuaj.
Qofshin lojëra luftarake, enigmë, lojëra të rastësishme, lojëra sportive, lojëra aksioni, etj, të gjitha janë të kategorizuara dhe janë vërtet interesante për t'ju bërë ditën.
Dhe pikërisht këtu, do të flasim për Playing Pet Rescue Saga.
VN:F [1.9.22_1171]
Vlerësim: 9.2/10 (6 votave të hedhura)
VN:F [1.9.22_1171]
Vlerësim: +1 (nga 1 votim)

Nivel 69

imazh

Nivel 69

Në këtë nivel ju jeni të ngarkuar me sjelljen katër kafshë shtëpiake në fund për shpëtimin dhe për të fituar 20 000 TC, përveç këtij niveli është aq i ndërlikuar që ju janë dhënë gjashtë kafshët shtëpiake për të punuar me, i trishtuar, por e vërtetë, ju mund të bjerë dy jashtë buzë dhe ende bëjnë atë!

imazhPër disa arsye blloqet në këtë nivel vetëm dont shtoni deri për të bërë kombinime të mëdha, nuk ka firecracker për t'u earnt dhe i vetmi lajm i mirë është se nuk ka kufizim për numrin e lëviz.

Kuti metalike, kafaze dhe Kyçur up shkëmbinj të shtuar një nuancë të vogël për këtë kerri tashmë të nxehtë, bombat janë në raste të qelqit që duhet kryevepre para se ju mund t'i përdorë ato dhe kjo është një ide e mirë (lexohet si 'ide e madhe, vetëm të bëjë atë!') për të goditur bomba tuaj të hapura para zhbllokimin rocks..yeah tuaj si kam zbuluar duke bërë këtë në mënyrë të gabuar mund të vërtetë zvogëlimin e zjarrit tuaj!

imazh

Drop kuti tuaj metalike rreth bomba për të shkatërruar ato.

Nëse ju mund të përpiquni të mbledhë kuti tuaj metalike rreth një bombë që ka qenë e thyer hapur, kjo do të ndihmojë të shkatërrojë ata për një herë dhe për të gjithë. Mënyrë tjetër ju mund të jetë në gjendje për të shkatërruar ato, është për të lënë ata në krye një kolonë dhe le të merrni rrëzuan off si fletushkat ekran, kjo mund të jetë i ndërlikuar edhe pse si ka tendencë të jetë diçka i ulur mbi to vetëm pasi kjo është gati të ndodhë…ose në rastin tim kur ajo ndodh, I kanë hedhur kaq shumë kafshë shtëpiake jashtë duke u përpjekur për të kaluar këtë nivel!

Por si të gjitha lojërat e ndërlikuar Mbreti është e mundur! vetëm për qëllim për të krijuar blloqe të ngjyrës dhe zgjidhni lëviz tuaj me mençuri, mos harroni çdo lëvizje ka një pasojë, parafytyruar se mënyra më e mirë për të hapur më shumë kombinime është në fund të fundit kyç në këtë lojë. Me pak durim, shumë fat dhe një marrëveshje të madhe të strategjisë ju do të jetë në gjendje për të arrë atë!imazh

VN:F [1.9.22_1171]
Vlerësim: 10.0/10 (1 Vota e hedhur)
VN:F [1.9.22_1171]
Vlerësim: 0 (nga 0 Shqyrtime)

Pet sagë shpëtimit – kjo është një shumë më të përfshirë se sa duket!

imazh“I shtypur karamele dhe hedhin dardha rreth, Nëse unë të kërkuar për të shpëtuar kafshët shtëpiake unë do të shkojnë në një strehim të kafshëve” mirë se ishte diçka që unë besoj unë mund të keni thënë dikur. Nëse ju keni hyrë ndonjëherë në një aventurë të Mbretit atëherë ju mund të keni disa ide të asaj që ju jeni në për….vetëm Jo të mashtrohen nga ngjyra gëzueshëm dhe critters bukur e PET Shpëtim…“Ajo do të jetë kënaqësi ata thanë, bashkohuni me ne ata thanë! ju janë të mëdha në lojëra që ju do të love this” ka! mirë po del ajo është e bukur, në një Addictive 'unë nuk mund të mbani mend edhe nëse I kafshe edhe vetë e vërteta anymore’ lloj menyre!

imazhPra, nëse ju keni shtypur në rrugën tuaj nëpërmjet një ton të karamele dhe sfiduar gravitetin për të provuar aftësie aerodinamik e dardha tuaj Papa dhe janë gati për disa aventura më emocionuese atëherë ju lutemi bashkohuni me ne në udhëtimin tonë të zbulimit përmes botës me gunga që është shtëpia e Saga Shpëtim manar. Qëllimi i lojës është që të në mënyrë të sigurtë të sjellë poshtë kafshët shtëpiake në pjesën e poshtme të ekranit duke hapur blloqe me ngjyrë nën to. Për të qartë blloqe ju duhet të klikoni në dy ose më shumë blloqe fqinj të njëjtën ngjyrë, më shumë blloqe bashkuan dhe pastruar më i lartë pikët, dhe më të shpejtë kafshët tuaja të varfër arrijnë pjesën e poshtme.

Secili nivel ka përgjithësisht dy objektiva; shpëtuar një numër të caktuar të kafshëve shtëpiake dhe të bëj një numër të caktuar pikësh, e drejtë e lehtë! vërtet kjo është ajo që kam menduar në fillim shumë! Tani ka disa boosters shokuar dispozicion që janë patjetër i dobishëm në pastrimin e blloqeve të padëshiruar, por unë nuk jam një falsifikues parash, pa marrë parasysh se si unë shoh pak nuk ka asnjë mënyrë unë mund të justifikojë duke paguar për të luajtur një lojë dhe lajm i mirë është që ju nuk keni për të, të gjitha nivelet janë të arritshme pa blerë boosters…megjithatë ju mund të duhet të mbështetet në të lypur miqtë tuaj për jetën!

imazh

Kini kujdes të mos e le kafshët shtëpiake të bien.

Si ju të qartë larg blloqe fletushkat ekran poshtë, mashtrim është çdo blloqe (ose kafshët shtëpiake) në krye të ekranit kur të dalë jashtë e për të bërë kombinime të bjerë në vdekjen e tyre, i dobishëm në qoftë se ata janë blloqe padëshiruar, jo aq shumë kur ata janë kafshët shtëpiake thelbësore që kanë nevojë për shpëtim. Fituar pikë të mjaftueshme në suksesion megjithatë dhe në disa nivele ju jeni të shpërblehet me një firecracker që mund të hapin një kolonë të tërë vertikale e blloqeve, shumë i dobishëm në të vërtetë! Pet Rescue Saga është linjë fund një tjetër lojë e strategjisë dhe aftësi me një shpërthimeve pak të mirë hedhur në për argëtim. A nuk do të disheartened nga futja ime disi mizore…Unë jam mbërthyer pa dyshim në një nivel insanely vështirë në moment..so nuk ka se!

VN:F [1.9.22_1171]
Vlerësim: 6.6/10 (10 votave të hedhura)
VN:F [1.9.22_1171]
Vlerësim: +1 (nga 1 votim)

Gjërat që shkojnë 'Boom!’ ~ shpëtimit Pet Fishekzjarret

imazhNjë nga mjetet më të dobishëm që ju keni akses për në Pet Shpëtim është Firecracker, Nëse ju shikoni në të djathtë fund të ekranit tuaj ju do të gjeni një metër të vogël që ka nevojë të ushqehet me pikë, edhe më të mëdha kombinimet më mirë. Plotësoni këtë njehsor me tulla të kliringut dhe një firecracker pak duket, kjo perlë pak është shumë e vlefshme, thjesht pikë atë në kolonën që ju duhet për të pastruar (si një me doe qenush sy më të lartë gati për t'u informuar) dhe kjo kolonë duke përfshirë çdo kuti metalike ose raste të qelqit do të destroyed..except për tulla caged ose të mbyllura, ata kërkojnë zhbllokimin e parë.

imazh

Ju mund të lidhur fishekzjarr tuaj me kolonën e duhur dhe zgjidhni shënoni gjelbër të zjarrit!

Lajm i mirë është kafshe me sa duket duan fishekzjarre dhe mjaft për fat të mirë të kërcej nëpër shpërthimit dhe vrap jashtë në fund (*vini re kjo nuk zbatohet në jetën e vërtetë, qentë më të janë të rënda pyrotechnophobes!). Mësoni se si për të krijuar këto fishekzjarre shpejt dhe në mënyrë efikase dhe duke e ditur se kur do të përdorin ato dhe kur të varet në në to është ndoshta një nga aftësitë kryesore të kësaj loje!

Ju nuk keni për të përdorur Firecracker tuaj sa më shpejt si ajo duket, nuk do të saj kudo, por vetëm i mbajnë në mend se ju mund të keni vetëm një në një kohë, ndonjë pikë të mëtejshme ju fitoni nuk do të ruhen në metër. Ju vetëm mund të fillojnë të fituar një tjetër fishekzjarr dikur një i parë ka qenë i vendosur jashtë. Për shkak të kësaj unë si për të vendosur jashtë krisur e mia si ato të shfaqen. Nëse ju keni një manar thith në një buzë shkëmbi e tokës ose tub ju mund të përplasem atë jashtë duke vendosur një firecracker deri në shtyllën në të majtë të saj (Mos më pyesni pse kafshët shtëpiake Jo bie në të djathtë!)

Duke hedhur një fishekzjarr është thjesht një çështje e as zgjedhjen shënoni gjelbër, ose në qoftë se ju të ndryshojë mendjen tuaj dhe duan të varet në në atë vetëm goditi kuq 'X' e. Mbani në mend se blloqet Jo gjithmonë bien drejt poshtë, ata kanë një tendencë për kaskadën në hapësirë, të cilat shpesh mund të prishin zakon tuaj në qoftë se jeni duke u përpjekur për të ngritur disa kombinime të mëdha. Nëse blloqe janë në fund të bordit me asgjë mbi ta për të mbushur në hapësirën ata vrapoj gjatë (përsëri në të majtë) dhe të bashkohet me ndonjë blloqe të tjera të mbetura . Kjo është shumë i dobishëm për të mbajtur në mend veçanërisht kur ju duhet për të pastruar një përqindje të caktuar të blloqeve nga rruga për të përmbushur objektivin tuaj.

VN:F [1.9.22_1171]
Vlerësim: 7.0/10 (3 votave të hedhura)
VN:F [1.9.22_1171]
Vlerësim: 0 (nga 0 Shqyrtime)

General Pet Rescue lë të kuptohet dhe tip

imazhNëse ju keni të angazhuar për të udhëtimit të shpëtimit Pet këtu janë disa lë të kuptohet, këshilla dhe truket për t'ju ndihmuar së bashku rrugën tuaj!

 • imazhNëse doni një dashuri pak ju duhet të jepni një dashuri pak! – Shpenzimet kohë për të dërgoni miqve tuaj jeton çdo herë që hyni në (ose një nxitet për të bërë këtë) është mënyra më e mirë për të siguruar vetë kutinë tuaj postare do të shpërthyer me mendje e shëndoshë kursim dashurinë e të dobishme. Dërgo një pak të marrë pak!
 • imazhA nuk e bëjnë çdo gjë ju thuhet! – vetëm i saj nuk ka fun..but relevant gjithashtu i saj në këtë rast, kur keni hapur deri tuaj lojë Saga manar ju jeni takuar shpesh me një ekran duke bërë që ju të dërgoni jetën, lëviz ose fton për miqtë…MOS dërgoni fton, seriozisht në qoftë se dikush nuk është duke luajtur me tani ata dont duan të jenë të, ose që ose ata të jetojnë nën një shkëmb. Dërgo jetën dhe lëviz me miqtë të cilët tashmë janë duke luajtur, por duke dërguar fton është reklama vetëm për Mbretin dhe kjo e shqetëson shumë njerëz, sidomos ata që nuk janë shumë të teknologjisë tru si ata zakonisht marrin çdo njoftim si një e-mail shumë.
 • imazhPërdorni lëvizjet tuaja! – Ndryshe nga Candy Crush dhe Papa Dardhë sagë çdo lëvizje të mbetura në Pet Rescue sagë nuk e merrni kthyer në një pikë bonus kur objektivat tuaja janë përfunduar, dikur kafshët tuaja janë të shpëtuar dhe pikat objektivi juaj është përmbushur kjo është end..thankyou për të luajtur, lëvizë drejtë së bashku tani! so if you really want to earn those three stars I suggest you work your last pet to the bottom and sit it on top of a fail proof group of blocks that you can clear with your very last move or if you have a firecracker to use you can always go with that.
 • imazhTrokas blloqe tuaja off! – Metal boxes are pains in the neck! seriozisht cheers për se! ka vetëm dy mënyra për të hequr ato nga bordi për të; goditje e tyre ose trokas të tyre. Duke përdorur një bombë ju mund të qartë deri në katër kuti në një kohë ose të përpiqen për të lënë ata në krye të një kolonë për të informuar herë ekran lëviz poshtë. Nuk ka asgjë më shumë sesa frustruese luftojnë në rrugën tuaj deri në fund vetëm për të gjetur se ju keni një të bukur dhe me gëzof ulën në një kuti!
VN:F [1.9.22_1171]
Vlerësim: 7.5/10 (2 votave të hedhura)
VN:F [1.9.22_1171]
Vlerësim: -1 (nga 1 votim)

Negocimi Pet Shpëtim Saga dhe Facebook

imazhKështu që nga tani ju mund të keni me motive nga se jo të gjithë është një tifoz i këtyre lojrave, edhe humbja e tyre! Problemi është shumë 'anti-lojtarë’ gëzojnë një whinge të mirë të vjetër por ka mënyra që ju mund të mbani oreksin tuaj për jetën dhe duke ndihmuar duart për fat të mirë ushqyer dhe të mëdhaja për fat të mirë të heshtin!

 • Gjej aleatët tuaj, dërgojë një britmë jashtë statusin e quajtur mbi të gjithë lojtarë të tjerë, kushdo që luan asnjë lojë në Facebook e di vlerën e një miqësie të madhe reciprokisht të dobishme. Kjo nuk është e kufizuar vetëm për Pet Shpëtim shumë, çdo fermerët hardcore ose crushers karamele do të jenë të lumtur për të zeroja prapa tuaj në këmbim për pak në kthim!
 • imazhimazhPasi të keni me motive nga kush janë miqtë tuaj të vërtetë janë shtuar ato të gjitha në një listë zgjuar. Atëherë çdo herë që të postoni çdo gjë Pet Rescue vetëm të jetë i sigurt për të zgjedhur këtë listë si audiencën tuaj. Ju zakonisht mund të zgjedhin në mes publik, miq, miq të ngushtë dhe të gjitha listat e zgjuar ju mund të keni bërë. Get njohur me parametrat tuaj privatësisë, ajo nuk mund të bëjë ndonjë dëm për të rifreskuar parametrat tuaj çdo tani dhe pastaj gjithsesi!
 • Kufizojnë audiencë të cilat app mund të postoni në emër tuaj, ne kemi parë të gjithë rezultatet e një app shkuar të egra, duke dërguar kërkesa për të përfunduar miq të rastit majtas djathtas dhe qendra. Shko në settings dhe pastaj në settings app dhe zgjidhni 'vetëm mua’ ju do të habiteni se si shumë këto gjëra postoni në emër tuaj, nuk është çudi që disa njerëz të marrë një pak i çuditshëm! ata me të vërtetë nuk duhet të dinë çdo keni krijuar një firecracker ose të kalojë një mik për drejtues…lojë sinqerisht unë (shumë) dhe Apps janë bllokuar edhe nga feed tim lajmeve.
 • imazhDuke folur për bllokimin Apps ajo mund të paguajnë për të vënë nga një status pak çdo tani dhe pastaj nëse ju jeni copping një feedback pak negative për sa ju postoj, asgjë tepër dramatik vetëm kujtojmë njerëzve se ata mund të goditur pak 'X’ në këndin e sipërm të djathtë të ndonjë post për të ndaluar atë nga të ushqimit të tyre të lajmeve plotësisht. Gjë scariest për facebook është me të vërtetë numri i njerëzve që nuk kanë idenë se çfarë ata janë duke bërë!
 • Nëse jeni të mbërthyer në një urë që ju duhet për të ndihmuar nga miqtë tuaj që të kalojnë dhe miqtë tuaj të vetëm nuk po e lutjet e dëshpëruara për ndihmë (ju e dini kur e saj ishte si një orë të tërë dhe ju keni vetem dy nga tre kalon) ju gjithmonë mund të shkëputeni nga facebook dhe të plotë detyrat në mënyrë manuale. kjo padyshim punon vetëm kur ju jeni në një pajisje të tilla si një telefon.
 • Dhe në fund nuk të vërtetë një tip facebook por mos harroni se ju mund të keni 5 jeton në çdo pajisje që keni ngarkuar në lojë, kështu ipad, iPhone, kompjuter portativ, desktop (Prindi / partner ose cilën ai ndodhet telefon!) imazh
VN:F [1.9.22_1171]
Vlerësim: 0.0/10 (0 votave të hedhura)
VN:F [1.9.22_1171]
Vlerësim: +1 (nga 1 votim)

Nivel 27 – Pet Rescue Saga

imazh

Nivel 27

Pra Niveli 27 fillon innocently mjaft, megjithëse një Matrix vogël '’ me blloqe suspenduar. Ka një aluzion pak i dobishëm dhe këshilla për marrjen nëpër këtë fazë me numrin e saktë të kafshëve shtëpiake shpëtuara dhe një numër të mirë të yjeve të boot!

 • Para së gjithash e mirë për të dini se kafshët vijnë vetëm poshtë në një kohë, Jo mërzit duke u përpjekur për të sjellë poshtë më në anën tjetër të bordit nëse manar juaj është mbërthyer, ajo vetëm zakon punë. Nëse manar juaj është në një telash të përpiqet dhe të bashkohet me blloqe rreth saj ose të synojnë për disa combos të mëdha dhe të përdorin një firecracker!
 • Përdorni balona tuaj me mençuri! Ka mjaft balona pak ngjyrë hedhur rreth në këtë bord dhe ata mund të jetë shumë i dobishëm. Përdorin ato për të pastruar blloqe nën manar tuaj ose të bashkohen bankat e blloqeve të njëjtën ngjyrë. E vetmja gjë më të mirë se duke përdorur një tullumbace për të bërë disa combos të mëdha është që të përdorin dy (ngjyra të ndryshme …qartë!)
 • imazh

  Pezulluar bllokon dikush?

 • Mbani në mend ky nivel ka një numër të kufizuar të lëviz, 60 në fakt dhe ju keni 8 kafshët shtëpiake për të shpëtuar kështu mbajtur "dashnor flirtoj’ në minimum, kujdeset për të biznesit në fillim, kjo është një lojë e nuk playtime!
 • Fishekzjarret si gjithmonë janë miqtë tuaj, në qoftë se ju i keni fituar një përdorim atë për të sjellë poshtë një manar, jo shumë pikë në shpëtimin atë ose "ditë me shi’ do të jetë mbi ju para se ti e kupton!
 • Qëllimi për të hequr të gjitha të një ngjyrë për të shënuar pikë të mëdha, balona janë të dobishëm, por jo thelbësore për të bërë këtë. Duke shënuar tre yje është i mirë, por mbani në mend prioriteti juaj është shpëtimi kafshët pak të varfër! Vetëm punë një kolonë në një kohë dhe ju do të ketë kjo bëhet në asnjë kohë. Nëse ju keni disa lëvizje të mbetura kjo do të shtojë në rezultatin tuaj, ose ju mund të vendosni deri manar tuaj pastaj të punojnë në shënuar disa pika. Ju mbani sytë hapur për blloqe shumëzues! ata mund të bëjnë një ndryshim të madh në rezultatin tuaj veçanërisht nëse ju kombinohen disa së bashku!

  imazh

  Heqja e të gjithë, por një ngjyrë mund të bëjë për disa pika të mëdha të shënuar!

VN:F [1.9.22_1171]
Vlerësim: 0.0/10 (0 votave të hedhura)
VN:F [1.9.22_1171]
Vlerësim: 0 (nga 0 Shqyrtime)

Nivel 59 – Pet Rescue Saga

Oh my, kjo lojë e ëmbël pak ka marrë mjaft interesante kohët e fundit! Çfarë synimet mizor kanë zhvilluesve Mbreti në dyqan për këto kafshët shtëpiake të varfra fatkeqe tjetër? Nivel 59 është një kërkim niveli i pafajshëm, kafshët shtëpiake të vërtetë të marrë një pushim në këtë një si objektivi juaj është të qartë 85% e blloqeve dhe të fitojnë 15 000 TC, çfarë është që ju thoni? duket e lehtë…vërtet e lehtë e saj…lehtësisht niveli më të vështira akoma!

imazh

Nivel 59

Pra, çfarë bëjmë ne? dhe gjë e qartë është për të marrë çdo ons e fat ju mund të shtrydh jashtë çdo përpjekje dhe të drejtuar me të! Ju ideale doni të krijuar kombinime të mëdha, dhe ndërsa kjo tingëllon bukur dhe e thjeshtë realiteti është që ju nuk do të jeni të dhënë kombinime të mëdha. Në fakt shuma e kombinimeve që janë dhënë në të gjitha është shumë i mëshirshëm. Çdo përpjekje kam bërë (dhe djali ka qenë shumë!) nuk rezultoi në një firecracker vetme duke u prodhuar, shumë zhgënjyese!

imazhPor është e mundur afterall, ju vetëm duhet të parashikojnë ku blloqet e tu do të bien dhe të planifikojnë sulm juaj në këtë mënyrë me kujdes. Një shumë handy tip is that you can make combinations above diamonds before they smash. Pra, nëse ju shkurtimisht shihni një kombinim që do të zgjasë vetëm deri thyen kuti diamanti dhe ajo hits terren, atëherë me të gjitha mjetet e goditi atë para se të ndodh kjo.

Provo dhe të kuptoj se çfarë punon më mirë për ju, disa lojëra erdha afër pune nga lart poshtë dhe të tjerët shkuan shpejt nga poshtë lart, por kryesore është se si ju kujtoj lehtë…oh dhe nuk kam përmend fat? (*oh dhe ju keni një çift i boosters të këmbimit të mbetura nga freebies që ju janë dhënë në fillim kjo mund të jetë vetëm nivelin për të goditur ato në!)

Gjëja më frustruese në lidhje me këtë nivel është se ajo duket aq e lehtë! ju mund të kenë nevojë të mbështetet mbi blloqe bashkuar deri pasi ata kanë goditur pjesën e poshtme, në fakt kjo provuar të jetë një pjesë shumë e vlefshme e suksesit tim! ~ Fat të mirë! imazh

VN:F [1.9.22_1171]
Vlerësim: 0.0/10 (0 votave të hedhura)
VN:F [1.9.22_1171]
Vlerësim: 0 (nga 0 Shqyrtime)

Pet Rescue Saga – Nivel 29

imazh

Nivel 29

E pra duke gjykuar nga grumbull të miqve unë kam shtrirë mbi nivelin 29 marker unë jam duke shkuar për të bërë një telefonatë gjykim dhe të thonë se një të saj të ndërlikuar. Me një qëllim të pastrimit 99% nga blloqet dhe të fituar 16 000 Pikat Unë jam i pasur paraftyrimet dhe duke kujtuar pse kjo është bërë një ndalesë gropë e disa gjatësi për kaq shumë.

Nuk e tij të vështirë, saj frustratingly vështirë!

Por në qoftë se unë mund ta bëjë këtë në mënyrë mund të ju, vetëm të saj një çështje e të menduarit përpara dhe duke parafytyruar se pasojat e veprimeve tona (wow I tingëllojë si mësuesin tim 10th klasës!)

imazh

Getting bombë në majta në blloqet është prioriteti juaj e parë.

Para së të gjitha ia plas të gjitha balona në të majtë shumë derisa bombë godet kafaze teli, pastaj goditje atë deri! Kjo do të ju jap disa përparime. Punojnë në rrugën tuaj së bashku deri sa të ulur çelësin shkëmbinj të mbyllura deri, dhe lirimin e tyre pasi çelësi është i lirë. Provo dhe për të shpëtuar balona tuaja të mbetura, ata do të vijnë në dobishëm shpejti. Pasi të keni hapur rreshtin e shkëmbinjve dhe frymën ata jashtë në eter ju mund të filloni balona popping. Ju do të vëreni se duke shpërthyer një tullumbace mund të zhbllokuar një kafaze pak në një kohë, por vetem nga defekt deri blloqe ngjitur, ju nuk jeni duke shpërthyer blloqet brenda kafaze por ato pranë tij! Mos shkoni shumë budalla herë ju kanë rënë ekran fillimin mjaftueshme për të thyer hapur kafaze nga poshtë, ruajtur si balona shumë të jetë e mundur…ata gjithmonë duket për të të jetë në dispozicion, por mbani atë ekran duke lëvizur poshtë.

imazh

Keys zhbllokuar tulla

Kjo nuk është një nivel ku lëviz tuaja janë të kufizuara në mënyrë të goditur atë, por mos harroni në lidhje me fishekzjarre tuaj, përdorimin e tyre me mençuri dhe të mos harroni se ju nuk mund të filloni fituar një tjetër derisa e para ishin vendosur jashtë. Nëse ju keni një në bord dhe një seri e tërë nga kombinime të mëdha përpara ndoshta vetëm të vendosur atë dhe të qartë pak më shumë. Mos harroni ekran zakon të bjerë poshtë qoftë se ka lëviz dhe blloqe ose balona mbajnë atë.

imazh

Duke pasur një bombë në pjesën e poshtme mund të jetë shumë i dobishëm!

Ka më shumë çelësat poshtë dhe fishekzjarre janë të përsosur për çlirimin e tyre. Mbajtur objektivin tuaj në mendje si ju shkoni, Dont të gjeni veten në pjesën e poshtme të ekranit me një jamball gjitha llojet qese të blloqeve me ngjyrë të mbetura dhe të menduarit "Ku janë kafshët shtëpiake?’ qëllimi juaj është për të pastruar 99% nga blloqet ….Doh! Kjo do të thotë që ju mund të ketë vetëm 1 majtas! Qëllimi për të mbajtur ngjyrat së bashku dhe në qoftë se ju mund të ruaj një bombë për fund unë ju siguroj se kjo do të jetë në dispozicion, në mënyrë të pashmangshme do të përfundojë me dy blloqe…vërtet, nuk kam përmend frustruese?

imazh

VN:F [1.9.22_1171]
Vlerësim: 0.0/10 (0 votave të hedhura)
VN:F [1.9.22_1171]
Vlerësim: 0 (nga 0 Shqyrtime)

Pet Rescue – Nivel 43

imazh

Nivel 43

Tani nuk e trullos! Nivel 43 Duket frikësuese por të gjitha blof saj, fishies tuaj përkundrazi do të jetë e sigurt para se ju e dini atë! Dy objektivat këtu janë për të shpëtuar katër kafshë shtëpiake (peshku janë të gjitha që ju të merrni) dhe të fitojnë një minimum prej 24 000 TC, peice e tortës! …E pra kjo është në qoftë se ju përdorni strategjitë tuaja, përndryshe kjo mund të merrni shumë të çrregullt!

imazh

Tavani hap & më shumë blloqe të mbërrijë!

 

Tani ju filloni të bordit me 30 lëviz dhe vetëm tre ngjyra dhe atë që duket si një bord shumë të kufizuar, Puna nga jashtë brenda. Pra, në këtë rast këtu në punën e majtë blu tuaj, verdhë dhe pastaj të kuqe, duke hapur këto grupe bllok duhet të fitoni pikë të mjaftueshme (ose Kudos) për të mbushur metër tuaj dhe të ndezë një firecracker (ah-ha moment!) dhe kjo është se si ju do të thyhet kuti metalike nga rruga.

imazh

Pra, ju do të duhet katër fishekzjarre të gjitha up dhe mënyra më efikase për të fituar këto është për të goditur kombinime të mëdha, Blloqet e më shumë të njëjtën ngjyrë pastruar në një kohë në fund të fundit ju do të fitoni pikë më shumë. Pasi të keni një firecracker mbi përdorimin bordit që ajo të marrë një kuti në një prej peshkut tuaj. (ata të gjithë duhet të jetë një kuti metalike larg gjithsesi poshtme!)

Mos shkoni shumë shpejt në këtë nivel ose ju mund të gjeni veten mbaron e lëviz. Varësisht se çfarë pajisje ose kompjuter ju jeni duke luajtur në të mund të marrë një minutë pak për metër për të mbledhur dhe për të mbushur me lundrues yjet sparkly që ia plas me radhë në festimin e të përputhen deri disa blloqe me ngjyrë!…vërtet seriozisht marrim JEMI AWESOME…tani të kalojë mua firecracker tashmë!

imazh

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Vlerësim: 0.0/10 (0 votave të hedhura)
VN:F [1.9.22_1171]
Vlerësim: 0 (nga 0 Shqyrtime)